Yazdır
PDF

SULU FİLTRE

Gelişen kentler, bunun ile beraber artan kent nüfusları birlikte temiz havaya olan ihtiyaç artmıştır. İdari makamlar bu temel ihtiyacı olumsuz etkileyecek her türlü etkiyi ortadan kaldırmak üzere çözümler ve zorunluluklar ortaya koymuştur.

Sulu filtre restoran bar gibi kimyasal içereği olmayan buna karşın ortama kokuyu yayan işletmelerin kullanması gereken sistemlerdir. Sulu fitreler restoranlar alışveriş merkezleri lokantalar gibi işletmelerde zorunlu kullanımlı havalandırma ekipmanlarıdır.

Sulu filtre baca gazının atmosfere karışmasından önce temizlenerek sisteme salınmasını sağlar.

Sulu sistem filtre ünitesi yemek kokuları (ızgara ,balık vb. kokular) dumanlı hava, zehirli hava, ağır tozların atmosfere atılmadan önce temizlenmesini sağlar. Kirli hava, özel olarak tasarımı yapılmış yıkama ünitesinde yıkanarak yağı ve tozu % 80 oranında, kokuyu %70 oranında aktif karbonlu filtre ünitesiyle temizler. Sulu Sistem Filtre Ünitesi Aspiratörle birlikte ayrı ayrı üretilir. 2.000 m3/h -25.000 m3/h değerleri arasında özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Yıkama ünitesi içi 2 kat antipas siyah sacdan dışı elektrostatik toz boyalı olarak üretilmektedir. İstek doğrultusunda paslanmaz olarakta imalatı yapılmaktadır.

Sulu Sistem Yıkama Ünitesinde ,
• Su devir-daim pompası,
• Su boşaltma
• Yağ boşaltma-taşma,
• Şamandıralı su girişi,
• Aspiratör ünitesi
• Yıkama nozulları (Fıskiye)
• Damla tutucu
• Filtre üniteleri bulunmaktadır.

Çalışma sistemi ise yıkama ünitesinin havuzundan alınan su devir-daim pompası vasıtasıyla cihazın tavanında bulunan fıskiye sistemine ulaşır. Üst tavana ulaşan su burada fıskiye sistemi sayesinde yapay yağmurlama yaparak yıkama ünitesinin zeminine doğru akar. Akış esnasında 4 m/s hızla hareket eden kirli havayı yıkar. Birinci aşamada metalik filtrede kaba kirini bırakmış olan kirli hava, ikinci aşamada yağmurlama sisteminde yıkanarak yağından ve tozundan % 80 oranında temizlenmiş olur. Üçüncü aşamada aktif karbon filtre ünitesinden geçerek kokusundan arınmış şekilde jetcap yardımıyla temiz bir şekilde sistemi terk eder atmosfere ulaşır.